fbpx
zaproszenia ślubne kaligrafia

Zaproszenia ślubne – kaligrafia

Dobór odpowiednich krojów pisma jest równie ważny, co umiejętnie narysowana grafika – dopiero całość tworzy wyjątkową kompozycję. Dlatego coraz większą uwagę przykłada się do typografii, a w szczególności w ostatnim czasie bardzo modna stała się artystyczna sztuka pisania, czyli kaligrafia. W zaproszeniach ślubnych sprawdza się ona znakomicie – przepiękne odręcznie pisane litery podkreślają uroczysty charakter wydarzenia.

Każdy, kto poznał kaligrafię i jej zastosowanie wie, że niekiedy nie są potrzebne żadne dodatkowe zdobienia czy też elementy graficzne, aby osiągnąć wyjątkowy, pożądany efekt. Efektowne, kaligrafowane zaproszenia ślubne są tego doskonałym przykładem – samo w sobie stanowi to o ich jakości i niebanalności. Artystyczne kroje pisma odręcznego sprawdzą się przede wszystkim w zaproszeniach minimalistycznych, gdzie pozostawiamy odpowiednią ilość przestrzeni na finezyjne litery. Warto również zwrócić uwagę na to, że dzięki kaligrafii możemy osiągnąć dowolny efekt – od romantycznej elegancji po nowoczesne wzornictwo. Dodatkowymi elementami podkreślającymi styl i charakter zaproszenia, jaki chcemy mu nadać, będą różnego rodzaju detale w postaci jedwabnych tasiemek, wstążek, opasek czy zdobionych kopert. Kaligrafia doskonale współgra również z akwarelowymi ilustracjami oraz ręcznie czerpanym papierem.

Jeżeli mimo wszystko wydaje Wam się, że kaligrafia jest zarezerwowana wyłącznie dla artystycznych dusz, nic bardziej mylnego! Zapoznajcie się z naszą ofertą w tej kategorii, a przekonacie się, że docenicie ją za prostotę i elegancję, ale także uniwersalny i nieprzeciętny charakter.